Metalowo.pl Aktualności
LOGOWANIE REJESTRACJA
NEWSLETTER
AKTUALNOŚCI

Targi SteelMET - globalne spojrzenie na stal

2011-07-06

Ważnym akcentem tegorocznych Międzynarodowych Targów Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET jest recykling. Wydarzenie odbędzie się w Expo Silesia w Sosnowcu w terminie 18 – 20 października, a jego program po raz kolejny wzbogaci m.in. największa w Polsce konferencja dla branży stalowej organizowana przez Polską Unię Dystrybutorów Stali – partnera strategicznego targów.
 
Nowością trzeciej edycji SteelMET-u będzie Międzynarodowy Salon Recyklingu Metali InterSCRAP skupiający firmy z branży złomu stali i metali kolorowych krajów Unii Europejskiej i nie tylko. – Prezentowane będą technologie recyklingu, jak również oferty firm okołorecyklingowych dostarczających specjalistyczne maszyny, urządzenia, środki transportu, środki zabezpieczenia ekologicznego, czy aparaturę kontrolno-pomiarową dla firm recyklingowych metali oraz oferty firm sektora badawczo-rozwojowego dla branży złomowej – mówi Robert Torka, dyrektor projektu SteelMET. Warto podkreślić, że InterSCRAP nie jest jedynym nowym salonem. Po raz pierwszy organizatorzy zapraszają również do odwiedzania salonu Polskich Hut Stali. Salon PHS to innowacyjne przedsięwzięcie, którego celem jest pokazanie potencjału przemysłu hutniczego oraz ukazanie perspektyw i wyzwań, które stoją przed producentami stali, rur i wyrobów płaskich w Polsce.
 
Drugiego dnia targów, czyli 19 października odbędzie się największa w Polsce konferencja dla branży stalowej zatytułowana „Rynek stali w Europie Środkowo-Wschodniej” organizowana przez Polską Unię Dystrybutorów Stali, zrzeszającą ponad 80 firm zajmujących się dystrybucją i przetwórstwem wyrobów hutniczych. Ubiegłoroczna edycja konferencji zgromadziła ok. 300 przedstawicieli firm z branży hutniczej, ale też budowlanej, energetycznej, AGD i finansowej. Na Targach ciekawie zapowiada się również seminarium stali nierdzewnych oraz sympozjum organizowane przez firmę Henkel Polska. – Szerokie podejście do tematu stali, pozwala nam przedstawić wystawcom i zwiedzającym bogatą ofertę wystawienniczo – konferencyjną, w której reprezentanci wielu gałęzi z branży, znajdą coś ciekawego dla siebie – dodaje R. Torka.
 
SteelMET to jedyna w Polsce impreza poświęcona w pełni tematyce stali czarnych i nierdzewnych – ich produkcji, obróbce i dystrybucji. Szeroki zakres branżowy obejmuje także hutnictwo stali i metali kolorowych oraz technologie obróbki blach i rur. Na targach prezentowane będą również najnowsze rozwiązania dla przemysłu hutniczego.
 
Wspólnie z Targami SteelMET odbywają się jubileuszowe, bo już piąte, Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT. Wydarzenie poświęcone jest czterem kluczowym dziedzinom: przygotowaniu powierzchni, powłokom galwanicznym i cynkowaniu ogniowemu, farbom i lakierom antykorozyjnym oraz ochronie betonu przed korozją.
 
Podczas tej edycji ciekawostką będzie specjalnie wydzielona strefa pokazowa dla firm prezentujących się na targach, odbędzie się także: seminarium Instytutu Mechaniki Precyzyjnej nt. technologii galwanicznych.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.steelmet.pl www.surfprotect.pl

Proszę się zalogować

PARTNERZY