Metalowo.pl Informacje branżowe
LOGOWANIE REJESTRACJA
NEWSLETTER
INFORMACJE BRANŻOWE

Air Products na Expowelding w Sosnowcu

2010-10-20

Air Products na Targach Expowelding w Sosnowcu
 
 
Warszawa, 15 października 2010 r. – FirmaAir Products (NYSE: APD), największy dostawca gazów technicznych w Polsce, bierze udział w Międzynarodowych Targach Spawalniczych Expowelding, które odbędą się w dniach 19-21 października 2010 r. na terenie Centrum Targowo-Wystawienniczego Expo Silesia w Sosnowcu.

Stoisko Air Products nr 13 zlokalizowane w pawilonie A będzie otwarte 19 i 20 października (wtorek, środa) w godzinach 9:00-17:00 oraz w czwartek 21 października w godzinach 9:00-16:00.

Na Targach Expowelding firma Air Products zaprezentuje gazy Linx®, najbardziej zaawansowaną technologicznie linię gazów spawalniczych na polskim rynku, umożliwiającą wzrost wydajności, jakości i bezpieczeństwa procesów spawania. Na stoisku firmy Air Products będzie można również zobaczyć wzorcowe stanowisko do spawania i przyjrzeć się pokazom spawania.Dodatkowo podczas Targów firma Air Products zaprezentuje praktyczną usługę CryoEase® obejmującą stałe dostawy ciekłych gazów o wysokiej czystości, w tym gazów spawalniczych, w małych zbiornikach kriogenicznych, będącą uzupełnieniem oferty gazów w cysternach i w butlach.

Odwiedzający stoisko Air Products będą mogli także porozmawiać ze specjalistami ds. rozwiązań i technologii spawania, m.in. z Marco Ameye, Menedżerem do spraw technologii w Air Products Europe, jak również ze specjalistami spawalnikami z Polski. Bardzo chętnie udzielą oni dodatkowych informacji na temat rozwiązań spawalniczych oferowanych przez Air Products, podzielą się swoją fachową wiedzą oraz pomogą dobrać optymalny rodzaj gazu do danego procesu spawania.
 
„Air Products oferuje pełen wachlarz usług odpowiadających potrzebom klientów w zakresie procesów spawania: począwszy od gazów Linx®, najbardziej zaawansowanej technologicznie linii gazów spawalniczych w Polsce, poprzez sprzęt i materiały, a na profesjonalnym doradztwie i wsparciu technicznym skończywszy. Zgodnie z filozofią Air Products «Rozumiemy Twój świat» doradcy Air Products ds. gazów spawalniczych nie tylko pomagają w wyborze właściwego gazu spawalniczego, ale także chętnie wspierają klientów swoją fachową wiedzą i doświadczeniem w zakresie procesów cięcia i spawania oraz optymalnych metod dostaw gazów” – powiedział Stanisław Paruzel, specjalista spawalnik
z Air Products.

Gazy Linx® zapewniają znaczny wzrost wydajności w porównaniu z gazami spawalniczymi starszej generacji dzięki większej szybkości i wyższej jakości spawania. Dla przykładu, Inolinx® umożliwia nawet o 30% wyższą prędkość spawania w porównaniu ze zwykłymi mieszankami gazów. Gazy Linx® są dostępne w 50-litrowych butlach napełnianych pod ciśnieniem 200 barów, zawierających nawet o 50% więcej produktu niż tradycyjne butle 40-litrowe napełniane pod ciśnieniem 150 barów, które są obecnie najczęściej dostępne w Polsce. Napełnianie pod wyższym ciśnieniem oznacza przede wszystkim obniżenie kosztów dla użytkowników butli. Ze względu na większą zawartość gazu, możliwe jest znaczne obniżenie kosztów transportu oraz magazynowania. Ponadto dzięki nowym zabezpieczeniom zaworów w butlach z gazami Linx®, spawacze mogą wygodniej i bezpieczniej korzystać z butli. Specjalny zawór zapobiegający zapowietrzeniu butli gwarantuje wysoką jakość gazów Linx®, których skład jest tak opracowany, aby uzyskać niższą emisję ozonu i dymów spawalniczych, niż ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych gazów osłonowych. Nazwy poszczególnych gazów z linii Linx® zostały nadane w taki sposób, aby poprzez nawiązanie do symboli chemicznych i łaciny ułatwić identyfikację ich przeznaczenia. I tak na przykład Ferrolinx® to gaz do spawania stali węglowej, Inolinx® to gaz do spawania stali nierdzewnej, a gaz Alulinx® jest przeznaczony do spawania aluminium.

Kompleksową ofertę firmy Air Products dla klientów potrzebujących szerokiego portfolio rozwiązań w zakresie spawania uzupełniają Szkoła Spawania, zlokalizowana na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego, która prowadzi profesjonalne szkolenia spawalnicze dla firm i osób prywatnych oraz bogata oferta usług firmy Roboprojekt, wchodzącej w skład koncernu Air Products. Roboprojekt jest jednym z czołowych dystrybutorów sprzętu spawalniczego w Polsce i posiada wieloletnie doświadczenie w pełnym wyposażaniu stanowisk spawalniczych.

Air Products (NYSE: APD) obsługuje klientów na rynku przemysłowym, energetycznym, technologicznym oraz medycznym na całym świecie, dostarczając im wyjątkową gamę gazów atmosferycznych, procesowych i specjalnych, osprzęt oraz usługi serwisowe. Założona
w 1940 roku firma jest liderem w swojej branży na szybko rozwijających się rynkach półprzewodników, wodoru, domowych usług medycznych, skraplania gazu ziemnego oraz produkcji zaawansowanych powłok i klejów. Firma Air Products znana jest z innowacyjności, wysokiej sprawności działania oraz zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Przychody Air Products w 2009 roku wyniosły 8,3 miliarda dolarów amerykańskich. Firma prowadzi działalność w ponad 40 krajach na świecie zatrudniając
18,9 tysiąca pracowników.
 
Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej
i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, która jest obecna w Polsce od 18 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.airproducts.com
 
Dodatkowych informacji udziela:
 
Dorota Grzegorczyk
Communications & PR Manager
Air Products Sp. z o.o.
tel. +48 22 440 32 00

Jarosław Soroczyński
Questia Sp. z o.o.
Communications Management Consultants
tel. +48 22 623 07 00

PARTNERZY