Metalowo.pl Informacje branżowe
LOGOWANIE REJESTRACJA
NEWSLETTER
INFORMACJE BRANŻOWE

Mania spawania podczas targów ExpoWELDING

2010-09-29

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING, które w dniach 19 - 21 października odbędą się w Expo Silesia, należą do największych i najbardziej znaczących targów spawalniczych w Polsce i środkowo-wschodniej Europie.
 
W tym roku, po raz pierwszy podczas targów odbędzie się konkurs o tytuł Mistrza Spawania. Organizatorzy zapowiadają również obecność liderów z branży spawalniczej, prezentacje nowinek technologicznych, a także zapraszają do udziału w konferencji Instytutu Spawalnictwa - „Zaawansowane technologie spawalnicze”.

Organizatorem konkursu o tytuł Mistrza Spawania jest firma „Harispal”. Rywalizacja dedykowana jest specjalistom z branży spawalniczej, którzy będą wykonywać spawanie elementów, natomiast jury oceni prawidłowość wykonanego złącza spawanego oraz precyzję. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - dyplom z tytułem „Mistrz Spawania”, spawarki Delta 160E firmy MIGATRONIC oraz zestawy upominków ufundowane przez organizatora. W ramach targów odbędzie się także konkurs o Medal Expo Silesia, którego celem jest nagrodzenie i wyróżnienie innowacyjnych produktów lub rozwiązań związanych z branżą spawalniczą, prezentowanych na stoiskach wystawców targów ExpoWELDING 2010.
 
Podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych zaprezentowane zostaną liczne niespodzianki i nowinki technologiczne. Wiele firm zapowiada nowości Branżowe. Firma ASTOR zaprezentuje elastyczne stanowisko zrobotyzowane - Kawasaki UniCell wyposażone w robota przemysłowego, maksymalnie zwiększające możliwości produkcyjne i zapewniające bezpieczeństwo operatora. Firma FRONIUS przedstawi półautomaty TransSteel przeznaczone do spawania stali metodami MIG/MAG i MMA zbudowane
w oparciu o technologię Steel Transfer, z kolei firma CRASh S.C. zaoferuje oprogramowanie do numerycznych symulacji procesów obróbki cieplnej i spawania z wykorzystaniem metody elementów skończonych - SYSWELD.

Druga edycja ExpoWELDING, która została objęta honorowym patronatem Ministra Gospodarki, stwarza także możliwość wspólnej debaty i zapewnia nawiązanie relacji biznesowych. Targom towarzyszyć będzie konferencja naukowo-techniczna zatytułowana „Zaawansowane technologie spawalnicze” organizowana przez Instytut Spawalnictwa.Patronat naukowy nad konferencją sprawuje Komitet Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk i jego przewodniczący prof. dr hab. inż. Józef Gawlik.

W tym samym terminie odbędą się dwie inne wystawy branżowe: Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT oraz Międzynarodowe Targi Stali, Metali Niezależnych, Technologii i Produktów SteelMET.

Szczegóły odnoście targów znajdą Państwo na stronie www.expowelding.pl, gdzie można także skorzystać z rejestracji on-line, upoważniającej do zakupu tańszego biletu.

PARTNERZY