Metalowo.pl Informacje branżowe
LOGOWANIE REJESTRACJA
NEWSLETTER
INFORMACJE BRANŻOWE

Rynek Stali w Europie Środkowo-Wschodniej

2010-09-29

 „Rynek Stali w  Europie Środkowo-Wschodniej” – to tytuł konferencji, która odbędzie się 20 października podczas tegorocznych targów Steelmet w Sosnowcu. 

Organizatorem konferencji jest Polska Unia Dystrybutorów Stali. – Jest to jedna z największych tego typu imprez w polskiej branży stalowej. Mamy ambicje pokazywania nie tylko tego, co dzieje się w naszym rodzimym hutnictwie, ale też w krajach regionu. Do uczestnictwa w konferencji zapraszamy przedstawicieli dystrybutorów stali, ale też jej odbiorców oraz producentów. Ich opinie są dla nas szczególnie ważne, zwłaszcza teraz, gdy gospodarka dopiero co wychodzi ze stagnacji – mówi Robert Wojdyna, prezes PUDS oraz szef Konsorcjum Stali.
Program tegorocznej edycji konferencji jest imponujący. Jej uczestnicy dyskutować będą m.in. na temat inwestycji infrastrukturalnych (budownictwo, transport, energetyka) oraz ich wpływie na branżę stalową. Przedstawiciele sektora dokładnie omówią sytuację na rynku wyrobów płaskich, długich oraz stali nierdzewnej. Nie zabraknie też globalnego spojrzenia na branżę hutniczą, ale też np. na rynek surowców. Pełny program oraz sylwetki prelegentów prezentuje strona www konferencji: www.rynekstali2010.pl

W konferencji, jako paneliści, uczestniczyć będą m.in. Jerzy Bernhard, prezes Stalprofilu, Janusz Specjał, prezes Montan Stal, Robert Wojdyna, a także Stefan Dzienniak, członek Zarządu ArcelorMittal Poland.
– Dyskusja podczas tegorocznej konferencji może być niezwykle interesująca. Hutnictwo, ale i branże z nim związane wychodzą z okresu największego załamania koniunktury od wielu lat. Będziemy więc mieli okazję podsumować minione kilkanaście miesięcy oraz porozmawiać o perspektywach rozwoju – mówi Janusz Specjał.   

W 2009 r. 70 proc. uczestników stanowili prezesi i dyrektorzy firm zajmujących się dystrybucją wyrobów hutniczych oraz wyżsi managerowie działów sprzedaży. Udział w konferencji jest bezpłatny.

PARTNERZY